La Casa De Papel

Uzun araştırmalar sonucunda doğru kişiler olduğuna inandığı insanlarla bir ekip kuran profesör, kusursuz bir soygun planı yapar ve ekip ile çalışmalara başlar.  5 aylık çalışma sürecinde bir dağ evine kapanarak her türlü ihtimali değerlendiren profesör, ekibinin bu işi başaracağına inanır ve darphane soygunu için start verir. Yüzyılın soygununu gerçekleştireceklerini bilerek, hem kendi ekibiyle hem de polis teşkilatının yetkilileri ile belirli zamanlarda kimliğini gizleyerek iletişim kurar. Planının kusursuz işlediğini, düşündüğü her şeyin adım adım ilerlediğini gören gizemli profesör sadece zamanın ilerleyişini gözlemler. Fakat hesaba katmadığı tek bir şey vardır ki; o da insanın en büyük zaafı olan aşktır.

2017’ye damgasını vuran dizi son dönemin en popüler dizisi oldu. Bir defa isim olarak insanın ilgisini çekiyor. İtalyan yapımı bir dizinin pek başarılı olmayacağını düşünenler izledikten sonra amerikan kalitesini ister istemez görüyor. Dizi isminin telafuzunun da havalı olması insanları izlemeye yönelten başka bir faktör bence. Söylenişi son derece havalı. Kurgu olarak ve işleyiş olarak da oldukça iyi. Bazı sahnelerin gerçek dışı olduğunu elbette kabul ediyoruz ama kusursuza yakın iş de her zaman çıkmıyor tabiki. Son zamanların en popüler dizisi olan Game of Thrones’u bile ele aldığımızda gerçeğe aykırı şeyler bulmam mümkün olacağından bu dizinin hakkını yememek gerek diye düşünüyorum. Prison Break gibi soluksuz izlediğim nadir dizilerden biri oldu.

Dizinin kısa zamanda popüler olması sadece senaryosundan kaynaklı değil. Giydikleri elbiseler, rollerin farklı tavırları, verilen isyankar mesajlar gibi bir çok etken oldu. Haliyle çok fazla kez karşımıza çıktı ve resmen beni izle dedi. Normalde tek sezonluk kısa dizi olan La Casa De Papel, Netflix firmasının satın almasından sonra 2 sezona bölündü. Diziyi bölümlere ayırarak ilk sezonu 13 ikinci sezonu ise 6 bölüm haline getiren Netflix neden böyle bir şey yaptı bilinmez ama devamı gelse izlenir mi? Bence izlenir. Fakat popülerliğini yitirir mi? Orası bilinmez. Daha önceden popülerliği kaybetmeyi göze alarak sadece para kazanma amaçlı devam dizileri ve filmleri çekenlerin büyük eleştiri aldığını da görmüştük. Umarım bu da öyle olmaz. Saçlarını Tokyo gibi yapan kızları, Berlin gibi havalı olmaya çalışan erkekleri etrafımızda görsek de karakterler başarılı olarak dilimizde kalsın bence..

Fragman;

imdb;

La Casa De Papel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın