Blade Runner 2049

1982’de gösterime giren baş rolünde Harrison Ford’un oynamış olduğu Blade Runner filminin devamı olarak çekilmiş bir film. İlk filmi izleyenler için biraz daha farklı tatlar verebilir. Özellikle ilk filmi de izleyenler için kült bir film olduğunu savunanlar oldukça fazla. Birinci filmi izlemeyen biri olarak ikinci filmin de tek başına anlaşılabilir ve izlenebilir olacağını, ilkini izlemenin bu kadar büyük etkisi olmayacağını düşünüyorum. Hem ilk film eski olduğu için bulmak da zor olacaktır. Zaten filmi genel değerlendirmenin aksine ben pek beğenmedim..

Filmin 2049 yılında geçtiğini ve o dönemde gelinen durumu göz önüne alarak izlemek gerekse de, genel olarak arkadan gelen sesler çok anlamsız geldi ve rahatsız etti. Hem film hem konu çok uzadı. Bi ara gerçekten sıkıldım (3 saate yakın bir zaman ayırmak gerekiyor film için).  Yapılaşma çok farklıydı. Tabi bunların yanında kullanılan araba ve online sistemler de göz dolduruyordu. Sokak animasyonları ve yayıcı ile size eşlik eden konsol insanları (başka isim bulamadım) gayet iyiydi. Bunlar için para harcanmış, emek verilmiş ve güzel şeyler ortaya çıkarılmış gayet belli. Bu sayede bilim kurgu tarzında bir film olarak güzel şeyler sunuyor.

Hikayeye gelince bir polis memuru olan K, eski Blade Runner’ları bulmak için görevlendirilir. Bu görev sırasında ikiye bölünmüş olan dünyadaki dengeleri değiştirecek ve hatta büyük bir yıkıma sebep olacak bir sır ile ilgili yakaladığı ipucunun peşine düşerek bu sırrı açığa çıkarmaya çalışır. Puanım 10 üzerinden 6.

Fragman;

imdb;

Blade Runner 2049

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın