Breaking Bad

2008 yapımı 5 sezonluk müthiş dizi. Başrol oyuncumuz Walter White alanında oldukça başarılı bir kimya hocasıdır. Engelli çocuğu ve eşi ile gayet sıradan bir hayat yaşamaktadır. Ta ki akciğer kanseri olduğunu ve 2 yıllık ömrü kaldığını öğrenene kadar..

Bu acı haberi aldıktan sonra ne yapacağını düşünen Walter, tesadüfen eski öğrencilerinden Jesse Pinkman ile tanışır. Bu tanışmadan sonra hayatının tamamen değişeceğinin farkında olmayan Walter, yeni arkadaşı Jesse ile ortak girişimlere başlar ve bundan sonraki süreçte kendini Heisenberg olarak tanımlar. Kimya bilgisini kullanarak Jesse ile birlikte bir uyuşturucu türü olan met (Met-Anfetamin) üretmeye ve satmaya başlarlar. Bir kimyacı eli değmiş olduğu için ürün saflığı oldukça yüksek derecededir ve büyük rağbet görür. Ölmeden önce ailesinin rahat bir hayat sürmesi için uyuşturucu üretip para kazanmaya çalışan Walter, işlerin kontrolden çıktığını zamanla fark edecek ama girdiği bu işten kurtulmak kolay olmayacaktır.

İlerlemiş yaşına rağmen çok iyi oyunculuk sergileyen Bryan Cranston (Walter White) diziye sizi bağlayan ana sebeplerden. Kimyanın ne kadar önemli bir bilim olduğu da gözler önüne serilen ayrı bir gerçek. Dizide aile içi duygusal bağların işlendiği gibi, bu macera dolu serüvende komik olaylara da şahit olacaksınız. İzlenebilecek kaliteli dizilerden..

Fragman;

imdb;

http://www.imdb.com/title/tt0903747/?ref_=ttmd_md_nm

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın