Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı)

Marvel kahramanlarından Captain America’nın yeni filmi. Aslında film Captain America’nın filmi ama birçok Marvel kahramınını görmek mümkün. Başta Iron Man (Demir Adam) olmak üzere Black Panther (Kara Pante)r, Black Widow (Kara Dul), Ant Man (Karınca Adam), The Vision, War Machine (Savaş Makinesi), Scarlet Witch (Kızıl Cadı), Sharon Carter (Ajan 13), Winter Soldier (Kış Askeri), Falcon (Şahin), Hawkeye (Şahingöz) ve bonus olarak Spiderman (Örümcek Adam) bu filmde karşımıza çıkan Marvel kahramanları.

(Avengers) Yenilmezler olarak adlandırılan bu takımın üyelerinin daha önce girmiş oldukları savaşlarda masum insanlarında zarar görmeleri üzerine devlet takımı kontrol altına almak ister. Bu kararı onaylayan ve onaylamayan takım üyeleri ister istemez ikiye bölünür. Bu bölünmeden sonra Kış Askeri ile ilgili çıkan haberlerin sonrasında ikiye ayrılan takım üyeleri arasında bir iç savaş çıkar. Takımların birbirlerine üstünlük sağlayamayacak derecede kahramanları olmasından dolayı uzun süreli mücadele sahneleri görüyoruz. Film süre olarak zaten uzun (147 dk.). Haliyle kahramanların hünerlerini göstermeleri için bolca vakitleri olmuş. Fragmanlarının 60-70 milyon civarında izlenmesi zaten filme karşı ilginin yüksek olacağını gösteriyordu. Şahsen ben izlerken sıkılmadım ve büyük keyif aldım. Kimileri için kahramanların kendi filmleri (Ironman gibi) daha çok beğenilse de birçoğunun bir arada olduğu (Avengers gibi) filmler de hep ilgi gördü. Şahsen ben Ironman tutkunu olsam da Marvel kahramanlarının her filmini beğenerek izliyorum.

Son zamanlarda popülerliğini giderek kaybeden Spiderman da bu filmde sanki yeniden doğuyor. Sanırım bundan sonraki süreçte Spiderman’in doğuşunu ele alarak yeniden ayaklandırmaya çalışacaklar. Yada Marvel kahramanları elinden tutacak ve bir kaç kahraman yine bir arada olacak. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Sonuçta Marvel her zaman zirvede kalacak kalitede işler yapmayı başardı. Bu film için puanım ise 10 üzerinden 8.

Fragman;

imdb;

http://www.imdb.com/title/tt3498820/?ref_=nv_sr_1

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın