Belek | ANTALYA

Antalya’nın turist akınına uğrayan noktalarından biri. Manavgat, Serik, Antalya üçgeninin arasında kalmış, Serik ilçesine bağlı bir mahalle aslında. Her ne kadar mahalle olarak geçse de Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden. Bölge içinde çok fazla gezilecek, görülecek yok diyebilirim. Bu sebepten oteller çok donanımlı olsa gerek. Sahile doğru inip oteller bölgesine geldiğiniz zaman göreceksiniz ki, her otel oldukça büyük alanlara sahip. Henüz denizin dalga seslerini duyamadığınız halde otele giriş yaptığınız zaman anlıyorsunuz bunu.

Oteller genel olarak 5 yıldızlı herşey dahil yada ultra herşey dahil conceptlere sahip. Her birinin kendi içinde açık ve kapalı birden fazla havuzu, yeşillik alanlara konumlandırılmış villa odaları, animasyon ve oyun alanları, aquaparkları, etrafa serpiştirilmiş barları ve restorantları, discoları ve ayrılmış sahil alanları bulunuyor. Haliyle otelden çıkmanıza pek gerek kalmıyor. Pek çok noktayı gezmek yerine, dışarı çıkma ihtiyacı duymayacağınız bir otelde tatil yapmak istiyorsanız Belek tam size göre. Gerek mimari yapılarıyla gerekse herşey dahil hizmetleri ile göz dolduracak nitelikte oteller sizleri bekliyor. Açık büfe mutfaklarda her damağa uygun lezzetler var. Özellikle benim ilk defa  burada yeme şansı bulduğum Ringa balığına denk gelirseniz kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Her yerde bulunamayan bu balığı nereden nasıl tedarik ediyorlar bilmiyorum ama gerçekten yiyebileceğiniz en lezzetli balıklardan birisi.

Bölgenin en önemli özelliklerinden birisi de fazlaca golf sahalarının bulunması. Golf tutkunuz varsa yada denemek istiyorsanız Belek yine sizin için en iyi seçeneklerden. Hatta bazı otellerin kendi alanı içerisinde golf sahaları mevcut. Dilerseniz otel içerisindeki dilerseniz yakın çevredeki sahalarda golf oynayarak vakit geçirebilirsiniz. Bunun dışında gelirken yada giderken yol güzergahınız ve zamanınız uygun olursa Manavgat yada Düden şelalelerinden birini de görmeye çalışın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın