KAMU STOPU

Yasal Uyarı: Ziyaretçiler için yorum yapmadan önce bilmesi gerekenler ile ilgili bazı anektotlar içerir. Her sayfa için ayrı ayrı açıklama yapmak yerine buradan bildireceğim. Herkes okusun diye yazmıyorum ama okuyanlar beni anlayacaklardır.

Ana Konu Terör: Malesef ülkemizde terör ile ilgili bazen sık bazen seyrek bir çok olay gündeme gelmekte. Bunlarla ilgili paylaşım yapmıyorum, yapmayacağım. Sosyal hesaplarımdan takip edenler bilirler ki oralarda da bu zamana kadar hiç bu konulara girmedim. Sebebi duyarsız olduğumdan mı? Tabiki de değil. Benim de vicdanım, kişiliğim, hürriyetim ve inançlarım var. Her defasında yüreğimiz sızlıyor bunu inkar etmiyorum. Fakat ülkemizde bu tür olayların çok farklı boyutlarda tartışıldığını gördüğüm için buna engel olmak adına paylaşım yapmıyorum. Olay nasıl oluyorsa bir şekilde siyasileşiyor çünkü. Bu ve benzeri konularda asla siyasi yorum yapmam, yaptırmam.. Haberiniz ola!

Dizi – Film: Öncelikle şunu söyleyeyim ben bir film eleştirmeni değilim, olmak için bir çabam da yok. Sadece izleyiciyim, izleyici.. Beni az çok tanıyanlar bilirler ki çok film izlerim, dizi de aynı şekilde. Tahmin ediyorum ki bugüne kadar 2000 üzeri film izlemişimdir. Belki 50’den fazla da dizi. (yabancı dizi) Daha çok arkadaşlarımın tavsiye istemeleri üzerine böyle bir paylaşım fikri oluştuğunu itiraf etmeliyim. En azından birileri için fikir oluşur mantığı ile. Sürekli film izlemenin ulaştırdığı belli noktanın bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak yorumluyor, anlatıyor ve puan veriyorum. Bunları yaparken de hiçbir kişinin, kurumun yada platformun etkisinde kalmadan. Yeri gelir imdb’nin 9 puan verdiği filme ben 5 veririm acımadan, yeri gelir fragmanı 100 bin kere bile izlenmemiş bir filme 9 veririm gözümü kırpmadan. Kime ne!..

Verdiğim puanlardan yola çıkarak zevkime güvenenler belki yönlendirmelerim doğrultusunda film seçimi yaparlar ve izlerler, belki de hiç aldırış etmezler bir daha da ziyaret etmezler. Hay hay efenim paşa gönlünüz bilir.. Dizi konusuna gelince de bende bu kıvılcımı başlatan ısrarla tavsiye ettiğim “Prison Break” dizisidir. Ondan sonra bir türk dizilerinden soğudum gibi. İzlediklerim de var elbet onlarla ilgili de paylaşımlar yaptım ama yabancı diziler hep daha ağır bastı. Onların içinden de seçici olmak gerekiyor tabi. İzleye izleye buluyoruz bir şeyler. Diziler için puanlama yapmıyorum, yorumlarım yeterli olur kanaatindeyim. Durum bundan ibarettir..

Müzik: Tamamen kişisel zevkimden oluşan bir kütüphane. Genel anlamda yabancı club ve türkçe pop en çok dinlediğim türlerdir. Bunlarla beraber kimi zaman caz, kimi zaman klasik dinlediğim de olur. Ruh halime göre ara sıra  arabesk günler de yaşarım. “İnsan yaşadığını mı dinler, yoksa dinlediğini mi yaşar?” sorusunun net bir cevabı olmadığı için, ben dinlediğimi yaşamayı tercih eder ve hareketli müzikler dinlerim. Club müzik iyidir, eğlencelidir, candır. Tercihim çoğunlukla bu yönde olur, haliyle paylaşımlarım da çoğunlukla böyle olacak. Kaliteli kulaklık ve ses sistemleri ile dinlenildiğinde tadından yenmez bunlar..

Hiçbir şarkı, albüm paylaşmıyorum. İndirme linkleri vermiyorum. Yasal olmayan bir şey de yapmıyorum. Yaptığım şey sadece sevdiğim şarkıların Youtube kliplerini aktarmak hepsi bu. Belki ilerde deezer veya benzeri bir uygulamada müzik listesi oluşturabilirim. Şuan için kesin birşey söyleyemem.

Bilim – Teknoloji: Teknoloji ile çok haşır neşir olduğum dönemler oldu. Biraz azalmış olsa da hala o dünyada yolculuk etmekten keyif alıyorum. Yeri geliyor yeni çıkan teknolojik ürünlerden haberimiz olmuyor diye hem bu konuda bilgi vermek adına, hem de yeri geliyor tanıdık gelen ama tam anlamıyla ne işe yaradığını bilmediğimiz ürünlerle ilgili anlaşılır dilde birşeyler anlatmak adına açılmış bir kategoridir.

Bilim konusuna gelince sıkı takip ettiğim bir başlık değildir ama yine de gözüme çarpan gelişmeler olduğunda paylaşmadan geçmek istemem. İlginizi çeken her hangi bir başlık için bu siteyi ziyaret ettiğinizde gözünüze çarpar da okursanız bu bana yeter. Nerede lazım olacağı belli olmaz ama sonuçta bilgi bilgidir. Bilginin kötüsü olmaz mantığından yola çıkarak açtım bu başlığı ki bilgi çoğaldıkça azlığının farkına varılan bir kavramdır derim hep..

Kategorisiz başlık ise ilgimi çeken, paylaşmaya değer gördüğüm şeyler içindir. Kategori oluşturma safhasında çok gelgitler yaşadım, çok şey ekledim çıkardım. Sonradan pişman olmamak adına, ölçüp tartıp bir kaba sığdıramadığım paylaşımlarım da bu bölümde yer alacak.

Gezmece – Eğlenmece: Bu bölüm tamamen bireysel keşiflerime dayalı. Bizzat gezdiğim, gördüğüm, beğendiğim yerler ile ilgili paylaşımlardır. Bundan sonrasında ne kadar yer gezerim bilemiyorum ama yine de bulunsun istedim. Kendi bakış açımdan sizlere yansıtmak istediğim küçük notlar ve fotoğraf kareleri. Örnek alınması gereken bir yaşam tarzım olduğunu savunmayacağım elbet. Sadece gezme, görme fırsatı elde ettiğim yerlerle ilgili kişisel yorumlarımı aktarmak istedim. Belki de birileri için fikir oluşturabilirim belli mi olur. Memleket güzel olunca da bize de ekmek çıktı diyelim..

Kendimce: Adettendir bu tür kişisel sitelerde kendinle ilgili şeyler paylaşmak. Ben de bu adete uydum haliyle. Özgeçmişimden bahsettim, sosyal medya hesaplarımı ve fotoğraflarımı paylaştım. Bu başlık kesin tıklanır diye de bu yazıyı buraya eklemeyi uygun gördüm.

Yıllardır tıklanan, varlığını sürdüren bir site değil bu site. Çok daha yeni ve toy. Hayatta kaldığı sürece de çok değişecek çok şekil alacak inşallah. Bu sebepten dolayı yorumlarınızı, ve paylaşımlarınızı esirgemeyin lütfen. Şuan için sadeliği bozmamak adına Google veya başka kurum reklamları almıyorum. Almak zorunda kalırsam da affola..

Wolkanca.net

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın