The Big Bang Theory

 

En sevdiğim ve en çok güldüğüm komedi dizisi. 2007 yapımı dizi 9. sezonu ile hala devam ediyor. Dizi nereye kadar devam eder bilmiyorum ama 19 sezon da oynasa izlerim galiba. Gerçi bir yandan da oyuncuların yaşlandığını bariz olarak gördüğüm için nereye kadar gideceklerini de merak etmiyor değilim. 20 dakikalık bölümlerden oluşan bu diziyi bir solukta izleyeceğinizden eminim. Komedi dalındaki nadir dizilerin en başarılısı bana göre. Kültür farklılıkları ve bilimsel konuşmalardan dolayı bazı bölümler sizlere yabancı gelebilir. Yine de hiç biri gülmenize engel değil. Bu diziyi izlerken özellikle çeviri notlarını okuyun, es geçmeyin.

Dizinin göze çarpan iki karakteri Sheldon ve Leonard iki ev arkadaşıdır. IQ toplamları 330 (yanlış hatırlamıyorsam) olan iki bilim insanı. Kuantum fiziğinin farklı alanlarında uzmanlaşan bu sıyırmış iki arkadaşın karşı dairelerine güzeller güzeli bir sarışının (Penny) taşınması ile maceraları başlar. Sürekli birlikte vakit geçirdikleri arkadaşları ile yaşadıkları komik olaylar anlatılmakta. Giyim tarzları farklı olmasına rağmen hiç değişmeyen Sheldon, Leonard ve Howard en çok göreceğiniz kişiler. Gülme, sarılma, öpme gibi özellikleri bulunmayan Sheldon, birbirini anlayamayan insanlar arasında köprü oluşturmaktan vazgeçmeyen ve şaşırmış yüz ifadesini beynimize kazıyan Leonard, her daim insanları şaşırtmayı başaran kısa boylu astronotumuz Howard izleyenleri en çok güldüren karakterler. Bunların dışında güzelliği ile olduğu kadar mimikleri ile de insanları kendine hayran bırakan Penny, sevgili olduktan sonra Sheldon’ı normal insana çevirmeye çalışan Amy, cırtlak sesi ile insanları biraz geren Howard’ın sevgili eşi Bernadette ve süvetersiz gezemeyen ve kızların yanında dili tutulan Hindistan’lı Raj izledikçe samimi olacağımız diğer başrol karakterleri.

Düzenli olarak takip ettikleri çizgi romanlar ile haşır neşir olmaları, kahraman kostümleri ile kutlamalar yapmaları, Star Wars’u hayat felsefesi olarak benimsemeleri, her gün farklı türden yemek yemeleri, daha önce görmediğimiz türden oyun oynamaları gibi durumları görmezden gelirsek hepsi normal insan aslında 🙂 Başlarda ne kadar kendimizi yabancı hissetsek de zamanla onlardan biri gibi oluyoruz aslında. Ben izleyen herkesde bağımlılık yapacağına inanıyorum. Hatta bu bağımlılığa tutulmanızı da tavsiye ediyorum. Bu büyük patlamaya sizler de şahit olun..

Not: Dizi eski olduğu için iyi kalitede bir fragman yok malesef.

Fragman;

imdb;

http://www.imdb.com/title/tt0898266/?ref_=nv_sr_2

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın